Regaty - VI Memoriał Leona Dwornikowskiego przeszły już do historii

Serdeczne podziękowanie Darczyńcom, Sponsorom, Partnerom i działaczom za życzliwość, pomoc  i wsparcie działań na rzecz regat  VI Memoriał Leona Dwornikowskiego.

Okiem uczestnika….

….. 19.08.2017r na Wyspie Energetyka w Polańczyku odbyły się kolejne regaty o Memoriał Leona Dwornikowskiego. Przed startem Prezes ROZŻ  powitała przybyłych gości i startujących żeglarzy. Sędzia główny przedstawił instrukcję żeglugi regat oraz ustalił ich trasę.

            Regaty rozpoczęły się około godz. 12.00 przy dobrym wietrze. Na jezioro wypłynęło pod pełnymi żaglami aż 26 jachtów. Widok był cudowny. Biel żagli dominowała nad srebrzystą taflą Jeziora Solińskiego. Uczestniczyła rodzina, przyjaciele, uczniowie oraz wytrawni żeglarze, którzy w przeszłości konkurowali z Leonem  w regatach.

            Dzień był słoneczny, wiatr sprzyjał żeglarzom. Mimo długiej acz ciekawej trasy, już po trzech godzinach pierwsze jachty  przekraczały  metę. Chwila odpoczynku. Około godziny 18.00 organizatorzy zaprosili wszystkich na ogłoszenie wyników, które przedstawił sędzia główny. Zwycięzcy poszczególnych klas otrzymali statuetki OPTIMISTA. Sternicy losowali  sponsorowane nagrody specjalne. Dodatkowo odbyło się losowanie nagród wśród uczestników regat - a było co wygrać. Wszystkim podziękowała żona Leona Ewa za tak liczny udział, za pamięć i za tak wspaniałą atmosferę, jaką tworzą żeglarze na tej właśnie imprezie. Wieczorem przy ognisku, podczas grilowania, gdzie nie brakowało dobrej karkówki  i pieczonej kiełbasy, przy kufelku piwa oglądaliśmy zdjęcia oraz prezentację multimedialną. Było gwarno, wesoło i tanecznie. Najpiękniejsze w tym wszystkim było to, że młoda brać żeglarska tak pięknie integrowała się        i bawiła z doświadczonymi stażem żeglarzami, podzielając ich pasje. W trakcie spotkania przez cały czas grała muzyka i płynęły nuty żeglarskich piosenek. Nad wszystkim czuwała Pani Prezes Wanda Jędrusiak, za co jej serdecznie dziękujemy, bo impreza była udana.

Danuta A.

Załączniki: