RZESZOWIAKIEM poprzez bezmiar Atlantyku

Żeglarze i pasjonaci!
RZESZOWIAKIEM poprzez bezmiar Atlantyku, Poprzez równik  i zwrotniki wzdłuż Ameryki Południowej, na sam dół mapy - na Horn i Antarktydę! Promujemy nasze piękne miasto Rzeszów. Przeczytaj a dowiesz się więcej!
 
W poprzednich latach organizowaliśmy wyprawy , których głównym celem była Północ. Przeszliśmy Pentland Firth, opłynęliśmy dookoła Spitsbergen, dotarliśmy do największego fiordu świata Scoresby Sund, kluczyliśmy wśród lodowych gór Disco Bay na zachodniej Grenlandii, przemierzyliśmy pustkowia Karelii kanałem Białomorsko – Bałtyckim w drodze do Morza Białego. W poprzednim sezonie wyszliśmy na Atlantyk docierając na Azory i Maderę. Dokąd zatem w najbliższej przyszłości?
Jak zwykle – tam, gdzie jeszcze nas nie było, byle dalej… 
Tyle, że to dalej jest już naprawdę daleko i do tego nie na Północy, a na Południu. Południu dla nas jeszcze nieznanym, ale przecież właśnie dlatego wartym podjęcia kolejnego wyzwania. Więc kiedy, jak nie teraz? 
Przed nami długa żegluga poprzez bezmiar Atlantyku. Poprzez równik i zwrotniki wzdłuż Ameryki Południowej, na sam dół mapy - na Horn i Antarktydę. To trudna wyprawa, ale Rzeszowiak przez kolejne sezony udowodnił, że jest jachtem dzielnym i bezpiecznym, twardym. My postaramy się mu nie przeszkadzać.
Żeglarzy, którzy chcieliby wziąć udział w konkretnych etapach, prosimy o bezpośredni kontakt telefoniczny z prowadzącymi je kapitanami lub mailowo na adres Związku rozzbiuro.wp.pl . W sprawach dotyczących całości wyprawy, lub uczestnictwa w moich etapach proszę o kontakt telefoniczny pod numerem 606 688 520. (plan rejsów na stronie www.rozz.org.pl)
 
Wiceprezes ROZŻ ds. morskich Kpt. Bogdan Bednarz