Regaty Żagle o Świcie 2016 r.

W dniach 23 (nocne zapisy) 24 (start) września zorganizowaliśmy kolejne bo już VIII regaty o świcie. Pogoda dopisała, chociaż co niektórzy mieli trochę problemów, no cóż  mimo przepowiedni,  pogoda to zawsze wielka niewiadoma. Wreszcie przecież o to chodzi. Start tradycyjnie o godz. 5.00. Wystartowało 18 łodzi  - trasa – kurs na bojkę przy Zaporze, kurs na Skalistą po jej okrążeniu na metę - wyspa.  Sędzią głównym regat był Zdzichu Akuszewski , biuro regat prowadziła Dominika Gubernat,  sędzia  Grażyna Golowska. (wyniki)

Wieczorne zakończenie regat tradycyjnie odbyło się w Tawernie u Michała. Wręczone zostały statuetki za 3-pierwsze miejsca w każdej klasie. Wielkie ukłony i podziękowania dla Piotra Grabarza KLIMAGRA za okolicznościowe koszulki  i plakietki z logiem , które otrzymali wszyscy uczestnicy regat. Po części oficjalnej poczęstunek -pyszny bigos Mirka i dzięki dla Browaru LEŻAJSK i Mariuszowi Zygmuntowi za  zielone piwko  LEŻAJSK. Oczywiście  szaleństwo na deskach przy muzyce serwowanej przez  Jurka Engela.

Podziękowania dla Piotrka Hajduka i Wojtka Bednarskiego, za udostępnienie kei a za  pomoc przy organizacji - Gażynce Golowskiej,  Kasi Dziopak Gabrysi Kołodziej, Ani Dziopak, Małgosi Kusz-Bryk, Rafałowi Brzozowskiemu, Wojtkowi Kandziora i jakże nieocenionemu Ryśkowi Prawdziukowi.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i zapraszamy za rok .

Wanda Jędrusiak